Get Adobe Flash player

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО КРАЇНУ

Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії розташоване в північно-західній частині Європи між Атлантичним океаном і Північним морем. Воно відокремлене від континенту протоками Па-де-Кале і Ла-Манш, а від Ірландії (Республіки Ірландія) – Ірландським морем і протокою Святого Георгія. Англія, Уельс і Шотландія утворюють Великобританію, а разом з Північною Ірландією і кількома архіпелагами – Сполучене Королівство. Населення Сполученого Королівства становить близько 60 млн. осіб. Державною мовою є англійська, хоча в Уельсі і гірських районах Шотландії національні меншини говорять відповідно валлійською і гельською мовами. Столиця країни – Лондон. Сполучене Королівство є конституційною монархією. Глава держави –її Величність королева Єлизавета II. У британській законодавчій системі не існує поняття конституційного права, так як немає офіційної (документально зафіксованої) конституції, але існує безліч конституційних законів і звичаїв, які регулюють діяльність Корони і парламенту та порядок престолонаслідування. Конституційне законодавство є загальним для Сполученого Королівства Англії, Уельсу, Шотландії і Північної Ірландії.

СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ

Система вищої освіти Сполученого Королівства складається з трьох основних видів освітніх установ: університети, коледжі та вищі школи, а також художні та музичні коледжі. Межа, що розділяла університети та політехнічні інститути, була усунута, і політехнічні інститути отримали статус і титул університетів. Більшість університетів ділиться на факультети, які, в свою чергу, можуть складатися з кафедр. Студенти повинні оплачувати своє навчання, а розмір плати може відрізнятися в залежності від того, чи є студент громадянином країни ЄС або ж прибув для навчання з іншої країни.

Перший ступінь вищої освіти: ступінь бакалавра

Базовий курс вищої освіти триває три-чотири роки, після закінчення курсу студенти отримують ступінь бакалавра гуманітарних наук, бакалавра природничих наук або інших областей спеціалізації (таких як, наприклад, технічні науки, юриспруденція, інженерна справа і т.д.). У деяких університетах і коледжах вищої освіти після закінчення дворічного курсу навчання можна отримати диплом про вищу освіту (DiphE). У рядівищих навчальних закладів студенти зобов’язані пройти вступний курс перед початком навчання на ступінь бакалавра. Студенти, що спеціалізуються з іноземних мов, зазвичай додатково повинні повчитися або попрацювати в країні, мову якої вони вивчають, протягом року. При навчанні за програмою, в якій чергується теорія і практика, потрібен додатковий рік для проходження практики на виробництві.

В окремих університетах є інтенсивні дворічні курси навчання, студенти яких займаються і протягом періоду канікул.

Другий ступінь вищої освіти: ступінь магістра

Ступінь магістра надається після одного або двох років навчання після закінчення бакалаврської програми. Програма передбачає навчання в області спеціалізації.

У деяких випадках ступінь присуджується за результатами письмових іспитів,але кандидатам звичайно необхідно представити і дисертацію. Іноді магістерський ступінь (наприклад, в Імперіал-коледжі в Лондоні) присуджується на першому ступені вищої освіти після чотирьох або п’яти років навчання. У цьому випадку в програму включаються бакалаврські курси.

Третій ступінь вищої освіти: магістр філософії, доктор філософії

Третя ступінь вищої освіти присвячена виключно дослідницькій діяльності. Після двох додаткових років навчання в університеті та успішною захисту дисертації присуджується ступінь магістра філософії (MasterofPhilosophyMPhil). Через три роки подальшого навчання після завершення магістерської програми кандидат може представити дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії(DoctorofPhilosophy–DPhil або PhD).

Четвертий ступінь вищої освіти: наукові дослідження

Підвищений рівень докторського ступеня може бути присуджений фахівцям в області юриспруденції, гуманітарних наук, природничих наук, медицини, музики ітеології, після того, як кандидат, зазвичай викладач університету, представити певне число виданих дослідних робіт.

СТИПЕНДІЇ

 Міністерства Сполученого Королівства та уповноважені адміністрації Шотландії, Уельсу і Північної Ірландії, а також інші британські організації надають іноземним студентам різноманітні стипендії та гранти для навчання в Сполученому Королівстві.

Ви можете звернутися в Британську Раду та отримати інформацію про програми надання стипендій. На сайті «Освіта в Сполученому Королівстві», створеному Британською Радою, щоб допомогти зацікавленим іноземним студентам обрати курс або програму навчання, також є можливість пошуку стипендії.

На інтернет-сайті: http://www.britishcouncil.org/ukraine.htm Ви можете вибрати стипендію, яка надається студентам з вашої країни і підходить вам за рівнем освіти,області спеціалізації і типу навчального закладу.

Курси підвищення кваліфікації

У цій галузі освіти є досить незначне число стипендіальних програм з дуже великим конкурсом. Більш детальна інформація про стипендіальні програми на курсах підвищення кваліфікації може бути надана Британською Радою.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ?

Британська рада

Інтернет – сайт: http://www.britishcouncil.org/ukraine.htm

Британська Рада є міжнародною некомерційною організацією, яка представляє Сполучене Королівство в галузі освіти і культури. Британська Рада працює в партнерстві з урядовими, неурядовими та комерційними організаціями з питань освіти, науки і технології, мистецтвата дизайну. У всіх областях своєї діяльності Британська Рада прагне співпрацювати з місцевими партнерами і сприяти обміну досвідом та кращими практичними напрацюваннями між Україною та Сполученим Королівством.

Освіта у Великій Британії

Інтернет-сайт: http://study-england.com.ua/ua/

Британські стипендії Chevening

Інтернет-сайт: http://www.chevening.com

Посольство Сполученого Королівства в Україні:

вул. Десятинна, 9

м. Київ01025

Електронна адреса: ukembinf@gmail.com

Інтернет-сайт: http://ukinukraine.fco.gov.uk/uk/

Рада з міжнародної освіти (The Council fo rInternational Education, UKCOSA) Інтернет-сайт: http://www.ukcosa.org.uk

Міністерство освіти і професійної підготовки сполученого Королівства. Інтернет-сайт: http://www.dfes.gov.uk

Університети сполученого Королівства. Інтернет-сайт: http://www.universitiesuk.ac.uk/pages/default.aspx

Асоціація університетів Британської співдружності націй (Association of Common wealth Universities). Інтернет-сайт: http://www.acu.ac.uk

Університети Шотландії. Інтернет-сайт: http://www.universities-scotland.ac.uk/

Інформаційна служба ради незалежних шкіл (Independent Schools Councilin for mation service, Asics). Інтернет-сайт: http://www.isc.co.uk/.

Тел: 0 44 490 3660

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОТРИМАННЯ ВІЗИ

Візовий відділ Посольства Сполученого Королівства в Україні:

вул. Глибочицька, 4

м. Київ04050

Електронна адреса:info@ukvac-ua.com

Інтернет-сайт: http://ukinukraine.fco.gov.uk/uk/