Get Adobe Flash player

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО КРАЇНУ

Франція розташована на заході європейського континенту. Територія країни включає в себе також острів Корсику в Середземному морі і ряд заморських департаментів і територій. Франція межує з Бельгією, Люксембургом і Німеччиною на півночі і північному сході, Швейцарією, Італією та Монако – на сході, Іспанією і Андоррою – на півдні. З південного сходу територію країни омивають води Середземного моря, а з заходу – води Атлантичного океану. Столиця країни – Париж. Населення Франції становить 60,4 млн. осіб. Державна мова – французька.

 

СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ

Система вищої освіти Франції організована за єдиним європейським принципом (LMD) і ґрунтується на кількості років, відведених на освіту після закінчення середньої школи (після отримання baccalaureatfrancais). Таким чином, три роки навчання у вузі дозволяють отримати ступінь ліценціата (Licence, 180 залікових одиниць ECTS), п’ять років навчання у вузі дозволяють отримати ступінь магістра (Master, 300 залікових одиниць ECTS) і вісім років навчання дозволяють досягти ступеня доктора (Doctorat, PhD). Ступеня ліценціата, магістра і доктора є основними етапами навчання в системі вищої освіти.

У Франції налічується 89 державних університетів, де викладаються найрізноманітніші дисципліни. Докторантура французьких університетів традиційно відрізняється відкритістю для іноземних дослідників: автором кожної четвертої докторської дисертації (PhD) є іноземний докторант.

Вищі школи (GrandesEcoles) – це специфічні французькі навчальні заклади, які існують паралельно з університетами. У цих навчальних закладах, які проводять дуже суворий відбір студентів, викладання ведеться згідно найвищим стандартам. Програми навчання передбачають отримання базової ступеня магістра (термін навчання – п’ять років) або ступенів проміжних рівнів – бакалавра (Bachelor, термін навчання три роки), магістра природничих наук(MasterofScience, термін навчання чотири або п’ять років), магістра-спеціаліста (MastereSpecialise, термін навчання шість років).

Спеціалізовані школи доповнюють пропозиції у сфері вищої освіти Франції спеціальностями в таких областях, як мистецтво, мода, архітектура, туризм та готельний бізнес.

Однією з особливостей французької системи освіти є те, що навчальні заклади отримують серйозну фінансову підтримку від держави. Тому і французькі, і іноземні студенти не оплачують в повному розмірі реальну вартість навчання. Так, наприклад, величина щорічного вступного внеску для навчання в університеті складає від 135 до 700 євро; навчання у вищих та спеціалізованих школах обійдеться значно дорожче – від 4000 до 15 000 євро на рік і вище.

 

СТИПЕНДІЇ

Існує три типи стипендій для іноземних учнів: стипендії, що надаються французьким урядом; стипендії, що надаються урядами держав, громадянами яких є студенти, і стипендії, що надаються міжнародними та неурядовими організаціями.

ДЕ МОЖНА ЗНАЙТИ ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ?

Посольство Франції в Україну

Канцелярiя

вул. Рейтарська, 39

01901, м. Київ

 

Телефон(+38 044) 590-36-00 (комутатор)

Факс(+38 044) 590-36-30

 

Web

http://www.ambafrance-ua.org

 

Французький інститут в Києві

вул. Гончара, 84

м.Київ 01054

Телефон (044) 482 2371, 482 0672, 486 7498

Факс (044) 484 1687

contact@ifu.kiev.ua

http://www.institutfrancais-ukraine.com

 

CNOUS

Інтернет-сайт: http://www.cnous.fr

EGIDE (Centrefrancaispourl’accueiletlesechangesinternationaux)

Інтернет-сайт: http://www.egide.asso.fr

Міністерство у справах молоді, освіти і наукових досліджень

(Ministeredelajeunesse, del’educationnationaleetdelarecherche)

Інтернет-сайт: http://www.education.gouv.fr

Національне бюро інформації з питань навчання і видів професійної діяльності (Office nationald’informationsurlesenseignementsetlesprofessions (Onisep))

Інтернет-сайт: http://www.onisep.fr

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОТРИМАННЯ ВІЗИ

Консульський відділ посольства Франції в Києві

вул. Рейтарська, 39

01901, м. Київ

Телефон (00 380 44) 590 36 00

Факс (00 380 44) 590 36 24

visas.accueil@diplomatie.gouv.fr

Прийом відвідувачів з понеділка по п’ятницю виключно за попереднім записом з 09:00 до 13:00; 14:30 до 16:00