Get Adobe Flash player

Розвиток україно-чеської співпраці триває

logo_en

   Новий 2016 рік почався у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» із активної роботи у галузі міжнародного співробітництва, а саме із продовження співпраці в україно-чеському проекті «Передача європейського досвіду у сферах освітнього менеджменту та міжнародної співробітництва», що була започаткована наприкінці 2015 року.

    Здійснення цього проекту стало можливим лише завдяки підтримці Czech Development Agency, Association for International Affairs та особисто Зденці Вагнеровій, координатору освітніх проектів Асоціації міжнародних справ. Нагадаємо, що в листопаді минулого року  на базі ДПУ імені Григорія Сковороди був проведений україно-чеській науковий захід, направлений на підготовку сучасного керівника-лідера у галузі освіти та відбулося  засідання робочої групи по обговоренню питань реалізації україно-чеського проекту. Наступним етапом співпраці стали дві робочі поїздки представників університету до Чеської Республіки.

   Перша поїздка представників ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» до Карлівського університету в Празі відбулася разом із представниками обласного департаменту освіти в Київській області та була направлена на передачу європейського досвіду у сфері освітнього менеджменту. ЇЇ результатом стало узгодження питання щодо розроблення спільних програм по підготовці керівників загальноосвітніх навчальних закладів, зорієнтованих на проблеми та виклики сучасності. Впровадження таких програм планується  на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (за рівнем «бакалавр» та «магістр»). Тож зараз триває робота по проведенню анкетувань серед директорів чеських та українських шкіл, результати яких надалі будуть враховані при створенні спільної навчальної програми направленої на підготовку ефективного менеджера сучасної школи.

    Наступна зустріч, головним аспектом якої став розвиток міжнародної діяльності в українських ВНЗ на прикладі чеських університетів, відбулася між представниками відділу міжнародних відносин ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» та представниками  центру міжнародної співпраці університету ім. Гарика Массарика в м. Брно, а саме з  керівником центру паном Яном Павліком та головою відділу стратегій та міжнародного маркетингу пані Віолетою Осуховою.  Під час зустрічі було обговорено головні аспекти міжнародної діяльності обох університетів, аспекти функціонування та налагодження міжнародного співробітництва.

   Задля отримання нового досвіду у галузі міжнародного співробітництва для представників ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» пані Віолета Осухова підготувала та провела презентації за темами: «Стратегія інтернаціоналізації: інструкція для початківців», «Гарантія якості», «Міжнародний маркетинг та рекрутинг», «Спільні навчальні програми: або ж як далі розвивати мобільність», «Зарахування кредитів ЄКТС та предметів у УМ», «Як підготувати європейський освітній проект». Надана інформація є надзвичайно корисною та цінною, яка надалі допоможе активно розвивати освітню та міжнародну діяльність в ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

    Тож, робота по розвитку міжнародної співпраці набирає нових обертів.

    Сьогодні для представників університету проводяться презентаційні ознайомчі  програми, які були надані головою відділу стратегій та міжнародного маркетингу університету Гаріка Массаріка пані Віолетою Осуховою. Де-які з презентацій будуть представлені студентству університету навесні цього року. Якщо говорити про зміни, які наразі відбуваються у галузі міжнародної діяльності університету завдяки підтримці Czech Development Agency, Association for International Affairs та особисто Зденці Вагнеровій, можна виокремити наступне:

  • в університеті триває робота по внесенню змін до положення про академічну мобільність студентів ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»;
  • створена робоча група із представників адміністративного, професорсько-викладацького, студентського складу для роботи над програмою інтернаціоналізації ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»;
  • створюється центр вивчення англійської мови та передачі досвіду у галузі міжнародної співпраці для студентів університету на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»;
  • ведеться робота по вивченню навчальних планів європейських ВНЗ, в тому числі чеських, для подальшого узгодження і налагодження співпраці у галузі академічних студентських обмінів. На даному етапі розглянуті плани спеціальностей «Початкова освіта», «Мистецтво», «Музика», «Психологія», «Іноземна мова» університетів Гаріка Массаріка та Південно – чеського університетів в Чеській республіці, Білостоцького університету в Польщі, університету Архуса в Данії, Ризької академії педагогіки та управління освітою. Наступним етапом планується отримання експертної оцінки європейськими ВНЗ наших навчальних планів для подальшої співпраці;
  • Ведеться активна співпраця із обласним управлінням освіти в Київській області.

   На найближчий час заплановано візит до України координаторів проекту за підтримки чеських організацій Czech Development Agency і Association for International Affairs та представників чеських ВНЗ. Дана подія стане новим кроком у налагодженні та розширенні міжнародної співпраці у рамках україно-чеського проекту та надасть можливість вийти на новий європейський освітній рівень.

Також заплановано проведення масштабного соціологічного дослідження з питань управління навчальним закладом, в якому візьмуть участь як директори Київської області, так і директори Чеської Республіки. Результати дослідження стануть основою розроблення програм підготовки і підвищення кваліфікації директорів Київської області та Чеської Республіки.