Get Adobe Flash player

З 2001: спільна відповідальність програми “Аспірантура у ВНЗ Німеччини (PHD)”, змістове оформлення з боку DAAD.

Мета: втілення відповідних рекомендацій Наукової ради та Конференції ректорів вищої школи відносно реформи аспірантури; підвищення інтересу з боку іноземців та конкурентоспроможності аспірантури в Німеччині для висококваліфікованих науковців з Німеччини та з-за кордону (бажаний відсоток іноземців – 30%) завдяки краще структурованому та більш інтенсивному навчанню в аспірантурі; створення аспірантських програм міжнародного спрямування в найкращих дослідницьких центрах; обмеження строку навчання в аспірантурі та оптимальне наукове керівництво (з письмово укладеною відповідальністю ВНЗ за аспірантів); зарахування міжнародних дипломів; можливість навчання англійською; підтримка міждисциплінарного діалогу.

Після чотирьох відбіркових турів залишилося загалом 50 міжнародних програм для аспірантів, які підтримуються.

Увага: під PHD мається на увазі програма підтримки ВНЗ як пошукачів, а не індивідуальні програми.

ПОДАЛЬША ІНФОРМАЦІЯ:

Інформація для студентів та аспірантів: http://www.daad.de/ipp/de

Інформація для викладачів ВНЗ: www.daad.de/hochschulen/internationalisierung/phd/05068.de.html

ЦЕНТРИ ПІДГОТОВКИ АСПІРАНТІВ DFG

Доповнення до традиційної форми індивідуального наукового керівництва:Центри підготовки аспірантів (Graduiertenkollegs) обмежені за тривалістю та за тематикою заклади при ВНЗ для підтримки молоді, зацікавленої у науці, через залучення їх до досліджень (орієнтоване на дослідження поєднання досліджень та навчання).

Як правило, до центру підготовки аспірантів входять 10-15 викладачів ВНЗ та до 30 учасників, з яких 12-15 отримують стипендію DFG.На сьогодні в Німеччині існує 297 центрів підготовки аспірантів, з них 28 є міжнародними (за станом на 2004 рік).

ПОДАЛЬША ІНФОРМАЦІЯ: http://www.dfg.de/forschungsfoerderung/koordinierte_programme/graduiertenkollegs/listen.html

СПЕЦІАЛЬНІ ДОСЛІДНІ ВІДДІЛИ DFG

Спеціальні дослідні відділи є створеними на тривалий час науковими закладами при ВНЗ, у яких науковці співпрацюють в рамках міждисциплінарної програми досліджень. На сьогодні (01/2006) підтримуються 266 спеціальних дослідних відділів у загалом 57 ВНЗ.

В доповнення програми – так звані “групи молоді” у спеціальних дослідних відділах: дають можливість молодим діячам науки провести самостійні дослідження у обмежений проміжок часу (для підтримки необхідні видатні наукові якості).

ПОДАЛЬША ІНФОРМАЦІЯ:http://www.dfg.de/forschungsfoerderung/koordinierte_programme/sonderforschungsbereiche/liste/sfb_gesamt.html