Get Adobe Flash player

Всесвітні студії (WorldWideStudies)

Всесвітні студії (WorldWideStudies) — освітня програма Фонду Віктора Пінчука, спрямована на формування нового покоління української професійної еліти.

У рамках програми підтримується прагнення талановитої української молоді отримати сучасну освіту у провідних університетах світу та використати отримані знання заради розвитку України, підвищення її довгострокової конкурентоздатності перед викликами XXI століття.

Учасники програми отримають від Фонду Віктора Пінчука фінансову допомогу, яка дозволить їм, досягнувши особистого успіху, сприяти оновленню ключових галузей господарства України.

Програма пропонує підтримку в отриманні магістерського ступеню у наступних галузях:

 • Аграрні науки
 • Аерокосмічна інженерія
 • Публічне право
 • Державне управління
 • Альтернативна енергетика
 • Екологія та охорона навколишнього середовища

Фонд Віктора Пінчука також розгляне заявки для отримання гранту для навчання на міждисциплінарних та мультидисциплінарних магістерських програмах, які концентруватимуться на вищезазначених або суміжних галузях, але потенційні кандидати повинні будуть і в аплікаційних документах, і, у разі успіху, на співбесіді представити обґрунтування доцільності підтримки навчання за обраною спеціальністю.

Потенційні апліканти на програму «Всесвітні студії» мають відповідати наступним вимогам:

 • бути громадянами України віком не більше 35 років на момент вступу до університету;
 • мати ступінь бакалавра, або вище, за фахом, що вимагається обраним закордонним університетом та магістерською програмою даного університету;
 • бути зарахованими (з документальним підтвердженням) до складу студентів магістерської програми закордонного університету та готовими почати навчання наступної осені;
 • мати чіткий план застосування отриманих знань та навичок в Україні;
 • мати твердий намір працювати в Україні за отриманим фахом;
 • мати можливість отримати решту суми, необхідної для навчання, з інших джерел.

Гранти від Фонду Віктора Пінчука отримають найуспішніші кандидати, відібрані спеціальним незалежним журі у ході відкритого загальнонаціонального конкурсу. Для отримання гранту потенційні кандидати повинні самостійно підібрати магістерську програму та вступити на неї, підготувавши всі необхідні документи, пройшовши додаткові підготовчі курси, здавши мовні тести, та представити журі «Всесвітніх студій» своє бачення щодо застосування отриманих знань після повернення в Україну.

Програма «Всесвітні студії» є виключно грантовою програмою і не надає консультацій чи індивідуальних рекомендацій для майбутніх студентів щодо вибору університету або курсу, не надає інформацію про зміст курсу та не допомагає з оформленням та підготовкою документів для вступу до університету чи здачею необхідних тестів.

Обов’язковою вимогою Фонду Віктора Пінчука до усіх отримувачів грантів є зобов’язання по завершенню навчання за кордоном повернутися в Україну для роботи за основним місцем роботи за фахом протягом щонайменше 5 років.

Гранти від Фонду покриватимуть в першу чергу оплату навчання в університеті; серед інших можливих статей витрат, що можуть бути покриті, є навчальна література, медичне страхування, житло, переліт з/до країни навчання та локальний транспорт.

Розмір гранту буде встановлюватись окремо для кожного випадку, зважаючи на потреби та досягнення студента. Більшість грантів покриватимуть до 60% необхідної суми, але не більше 30 тис. доларів США (або відповідного еквіваленту у валюті оплати за навчання) за весь термін навчання (1-2 роки). Решта видатків мають покриватися студентами із власних, сімейних або інших джерел (стипендій, умови яких не суперечать умовам Гранту, від інших організацій та університетів, до яких вступив студент).

Приймаючи остаточне рішення щодо надання гранту, журі програми буде враховувати наступні критерії:

 • Обґрунтування особистих та професійних цілей, чіткість аргументації та планів стосовно втілення здобутих знань та навичок в Україні;
 • Авторитетність/престижність обраної магістерської програми та самого університету;
 • Академічні та кар’єрні досягнення на момент подання заявки, особистий внесок кандидата у розвиток України у відповідній галузі (публікації, дослідження, запуск інноваційних проектів, особисті патенти на винаходи і таке інше);
 • Наявність коштів з інших джерел для фінансування решти витрат на навчання;
 • Підтримка кандидата існуючим чи потенційним роботодавцем в Україні.

Аплікаційні пакети учасників конкурсного відбору приймаються з 1 лютого до 15 травня щороку. Аплікаційні пакети, отримані після зазначеного вище терміну, розглядатися не будуть.

Детальна інформація про програму за посиланням: http://worldwidestudies.org/

Навчальні поїздки груп іноземних студентів до Німеччини

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) з коштів Міністерства закордонних справ (AA) пропонує стипендії на навчальні поїздки груп іноземних студентів під керівництвом викладачів вузів до Федеративної Республіки Німеччина. Метою навчальних поїздок є:

 • встановлення та підтримка контактів між німецькими на іноземними ВНЗ
 • сприяння поглибленню знань за фахом за допомогою візитів принаймні до двох ВНЗ, екскурсій суто фахового спрямування та інформаційних бесід
 • фахові зустрічі з німецькими студентами та науковцями
 • ознайомлення з економічним, політичним та культурним життям Німеччини. Бажано, аби тематика була пов’язана зі спеціальністю. Однак ця частина має займати не більше третини терміну перебування.

Хто може подавати заяву?

Подавати заяву можуть викладачі іноземних ВНЗ. Щорічна підтримка для одного заявника, однієї спеціальності або одного інституту не можливі; лише раз у два календарні роки може розглядатися заява від одного заявника, факультету чи інституту.

На що надається підтримка?

Може надаватися підтримка на навчальні поїздки до Німеччини для 15 студентів 2 і вище курсу, які навчаються на одній навчальній програмі в іноземному ВНЗ, під керівництвом та у супроводі викладача. Число студентів у групі має складати не менше 10 та, як правило, не більше 15 осіб. Супровід викладача є обов’язковим. Поїздка самостійно організовується та проводиться групою та викладачем, який подає заяву.

Детальніше тут: http://www.daad.org.ua/

Стажування у Світовому Банку

Світовий банк пропонує пройти стажування молодим людям, які проявляють інтерес до економіки і соціальних аспектів, що впливають на життя людей по всьому світу. Програма стажування пропонує різні можливості для навчання, роботи та отримання практичного досвіду.

Банк виплачує щомісячну стипендію своїм стажистам і, якщо необхідно, виплачує грант на оплату транспортних витрат.

Стажистами можуть бути студенти, які:

 • мають ступінь бакалавра;
 • зараховані на навчання на одну з програм магістратури або аспірантури на денну форму навчання. У пріоритеті кандидати, які закінчили перший рік навчання в магістратурі, або ті, хто навчаються в аспірантурі;
 • студенти, які вивчають такі дисципліни: економіка, фінанси, розвиток людського потенціалу (охорона здоров’я, освіта, харчування, народонаселення), соціальні науки (антропологію, соціологію), сільське господарство, екологію, розвиток приватного сектора і суміжні дисципліни;
 • студенти, які відмінно володіють англійською мовою;
 • бажано мати досвід роботи, вміти працювати з комп’ютером, і знати одну або кілька мов: французька, іспанська, російська, арабська, португальська, китайська.

Заявки на літнє стажування (червень – вересень) приймаються з 1 грудня по 31 січня. Заявку можна подати онлайн на сайті організаторів.

На зимове стажування (грудень – березень) заявки приймаються з 1 по 31 жовтня.

Детальніше тут:

http://web.worldbank.org/WBSITE/EXTERNAL/EXTJOBSNEW/0,,contentMDK:23124040~menuPK:8453546~pagePK:8453902~piPK:8453359~theSitePK:8453353,00.html

U.S. Fulbright Scholar Program

Запрошення американських фахівців (1-2 семестри). У межах Програми академічних обмінів імені Фулбрайта українські навчальні заклади можуть запросити американських спеціалістів з будь-якого фаху для читання лекцій протягом одного або двох семестрів академічного року.

Радa міжнародних обмінів науковцями (CIES) у Вашингтоні визначає фахівців серед певного кола тих науковців, які подають заявки на участь у конкурсі за програмою обмінів. Грант, як правило, покриває всі витрати американським науковцям на перебування в країні, а саме: авіапереліт, стипендію (заробітну платню) на весь період зазначеної діяльності, медичне страхування. Українські установи повинні забезпечити американського викладача місцем роботи та надати необхідну асистентську допомогу.

Документи приймають до 31 жовтня щороку

Детальніше тут: http://www.fulbright.org.ua/

Fulbright Specialist Program

Українські навчальні та наукові установи можуть запросити науковців зі Сполучених Штатів на термін від 2-х до 6-и тижнів для:

 • Читання лекцій для студентів та аспірантів
 • Участі в наукових програмах та конференціях з врахуванням попередньо узгодженого плану роботи науковця
 • Проведення консультацій з питань адміністрування освіти для керівників та адміністраторів вищих навчальних закладів
 • Проведення семінарів та практикумів
 • Розробки навчальних планів/навчальних матеріалів
 • Проведення програм, спрямованих на підвищення кваліфікації українських спеціалістів

Документи приймають за три-чотири місяці до наміченої дати приїзду науковця

Детальніше тут: http://www.cies.org/program/fulbright-specialist-program