Стипендіальні пропозиції - Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі

Стипендіальні пропозиції

Конкурс стипендій на навчання в Республіці Казахстан на 2021-2022 академічний рік

Відповідно до Угоди між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Республіки Казахстан про співпрацю в галузі освіти і науки від 14 вересня 2010 року казахстанською стороною надається 40 стипендій для навчання громадян України, зокрема за програмами бакалаврату – ЗО, магістратури – 10 стипендій.

Для участі у конкурсі кандидатам необхідно надати наступний пакет документів:

 • заяву претендента на навчання в закладах вищої освіти Казахстану встановленого зразка, заповнену друкованими літерами, з фотографією;
 • копію документа, що посвідчує особу (закордонний паспорт);
 • нотаріально засвідчену копію документа про попередній рівень освіти та додатку до нього: студентам, які не отримали дипломи про освіту – нотаріально засвідчений витяг із залікової книжки та нотаріально засвідчений документ про повну загальну середню освіту з додатком. Також студентам потрібно надати довідку із закладу освіти, що підтверджує їхній студентський статус (українською мовою);
 • медичну довідку для тих, хто виїжджає на навчання за кордон, видану офіційним органом охорони здоров’я країни проживання кандидата;
 • медичну довідку про відсутність ВІЛ/СНІД, видану офіційним органом охорони здоров’я. Довідка має бути двомовною – українська/англійська – або українською з неофіційним перекладом на англійську мову;
 • мотиваційне есе англійською мовою;
 • рекомендаційний лист (англійською мовою);
 • довідку про відсутність судимості, перекладену на англійську мову і нотаріально засвідчену.

Міністерство освіти і науки України прийматиме заявки (заповнена аплікаційна форма та необхідні документи) в електронному форматі. Скановані PDF документи необхідно надіслати на електронну адресу – scholarshipsmop@gmail.com, зазначивши у темі листа «Стипендії на навчання в Республіці Казахстан 2021-2022».

Просимо врахувати, що за вимогою казахстанської сторони успішність претендентів на отримання стипендії має бути не нижче 82%. Неукомплектовані пакети документів, а також документи, що були направлені з порушенням встановлених термінів і умов, на розгляд не приймаються.

Разом з тим, зазначаємо, що паперові версії документів претендентам необхідно мати при собі після прибуття в заявлений ВНЗ.

Крайній термін подачі заявок –15 квітня 2021 року.

 

Відкритий конкурс на подання заявок на короткострокові дослідження 2021-2022 рр.

Тип стипендії: короткострокові (1-2 семестри) навчання

Перелік вищих навчальних закладів Литви та навчальних програм усіх напрямків навчання доступний на веб-сайті www.studyin.lt/universities/ . Осінній семестр у вищих навчальних закладах Литви зазвичай триває з вересня по січень, а весняний – з лютого по червень. Щоб організувати навчання в Литві та отримати офіційне схвалення про прийняття, кандидату рекомендується звертатися безпосередньо до Міжнародного бюро обраного вищого навчального закладу Литви. Інформація про навчальні програми, що проводяться англійською мовою у вищих навчальних закладах Литви, доступна в Інтернеті за адресою  studyin.lt .

Документи потрібно подавати лише через систему онлайн-заявок . Не потрібно надсилати їх поштою, факсом або електронною поштою. Неповні заявки або подані після встановленого терміну розглядатись не будуть.

Вимоги до участі

 • Кандидат повинен отримати офіційне схвалення про прийняття від обраного вищого навчального закладу Литви.
 • Кандидат повинен бути студентом вищого навчального закладу України.
 • Кандидат повинен добре знати литовську, англійську або іншу мову, необхідну для вивчення обраної навчальної програми (необхідний мінімум рівня вивчення мови В2 відповідно до Загальноєвропейської системи мов).

Кінцевий термін подання заявки через Інтернет – 5 квітня 2021 року.

11 травня 2021 року – електронне повідомлення буде надіслано щодо результатів усіх короткострокових досліджень у Литві .

Детальніше за посиланням: https://studyin.lt/scholarships/short-term-studies/?fbclid=IwAR3blbFbJR6v1qktasWbR_f2Z5gk_QS-4KPSMbxHTAfdZgGEPUZ_RLi357s

 

Можливості для навчання/дослідження в закладах вищої освіти Латвії та участі у літніх школах на 2021/2022 навчальний рік

Відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки в сфері освіти, науки, молоді та спорту від 29 вересня 2017 року Державне агентство з питань розвитку освіти Латвійської Республіки пропонує здобувачам вищої освіти та науковцям скористатися стипендійними можливостями для навчання/дослідження в закладах вищої освіти Латвії та участі у літніх школах на 2021/2022 навчальний рік.

Подача заявок на участь у державній стипендійній програмі та участь у літніх школах для українських студентів та здобувачів на 2021/2022 відкрита та триватиме до 1 квітня 2021 року.

З більш детальною інформацією про Програму можна ознайомитися за посиланням: https://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/

Латвійські стипендії на навчання

Громадяни з країн, які підписали угоду з Латвією або пропонують стипендії для громадян Латвії, можуть подати заявку на отримання державної стипендії Латвії.

Мова викладання у вищих навчальних закладах Латвії переважно латиська, проте існує декілька навчальних програм, що пропонуються англійською мовою ( для отримання додаткової інформації відвідайте веб-сайт www.studyinlatvia.lv )

Заявки на отримання ступеня бакалавра та першого рівня професійної вищої освіти прийматимуться від студентів, які успішно закінчили принаймні один навчальний рік навчання (у своєму вищому навчальному закладі або у вищій латвійській установі, якщо вони вже пройшли навчання) навчання в Латвії) на момент подання заявки (лютий, березень 2021).

Стипендії на навчання в бакалавраті та магістратурі надаються на один навчальний рік –  період до 10 місяців (для аспірантів – до 11 місяців).

Стипендія на магістерські програми з навчальних програм латиської філології, латиської літератури, латвійської культури та історії Латвії може бути надана на два навчальні роки, тобто на час магістерської програми.

Якщо студент хоче продовжити своє навчання в Латвії ще на один рік, він / вона повинен повторно подати заявку на отримання латвійської стипендії.

Латвійська стипендія може бути призначена не більше ніж на два терміни поспіль одній особі.

Навчальний рік в Латвії триває з 1  вересня по 30  червня.

Процедура подачі заявок

Заявник повинен зареєструватися в системі та створити профіль з унікальними логіном та паролем.

Після цього анкету можна заповнити в режимі он-лайн та додати необхідні документи. Система вимагатиме завантаження таких документів:

 • Копія листу вузу
 • Резюме (CV)
 • Мотиваційний лист
 • Підтвердження кваліфікації (Диплом та додатки або стенограма записів останніх 2 семестрів).
 • Рекомендаційні листи (від одного викладача вищого навчального закладу чи науково-дослідної установи, підписаного протягом останніх трьох місяців)
 • План дослідження
 • Копія мовного сертифікату (інший документ, що засвідчує знання мови, необхідний для навчання, також відповідає).
 • Копія ID чи паспорта

Розмір стипендії:

 • € 500 на місяць для бакалаврів та магістрів
 • € 670 на місяць для аспірантів

Усі навчальні програми англійською мовою у вищих навчальних закладах Латвії не є безкоштовними. Латвійський стипендіат може використовувати стипендію для покриття вартості навчання або проживання та харчування. Зверніть увагу, що сума стипендії недостатня для покриття всіх витрат у Латвії.

В обмежених кількостях приймаючий вищий навчальний заклад надає стипендіату місце у студентському гуртожитку чи гостьовому будинку.

Латвійська стипендія не може бути призначена одночасно з іншими стипендіями.

Стипендіати повинні самостійно домовитись про страхове покриття.

Стипендії для заявників з однієї країни  не можуть перевищувати 10% від загальної суми гранту на навчальні стипендії.

Детальніше за посиланням: https://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/scholarships_for_studies/?tl_id=22800&tls_id=54779

 

Латвійські стипендії для досліджень

Тільки викладачі та наукові співробітники іноземних вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ є кандидатами на участь у Латвійській державній стипендії для дослідження.

Стипендія надається на період  від 14 днів до 5 місяців.

Процедура подачі заявок

Заявник повинен зареєструватися в системі та створити профіль з унікальними логіном та паролем.

Після цього форму заявки можна заповнити в режимі он-лайн, а також до неї можна долучити необхідні документи. Система вимагатиме завантаження таких документів:

 • Копія листу вузу та інституції дослідження
 • Резюме (CV)
 • Список академічних публікацій
 • План досліджень
 • Мотиваційний лист
 • Підтвердження кваліфікації (копія останньої кваліфікації ВНЗ та додатка до диплому).
 • Рекомендаційні листи (від одного викладача вищого навчального закладу чи науково-дослідної установи, підписаного протягом останніх трьох місяців)
 • Актуальність дослідження (копія обґрунтування актуальності дослідження науковим керівником латвійського вищого навчального закладу чи науково-дослідної установи).
 • Копія ID чи паспорта

Усі документи, які не є латиською або англійською мовами, повинні бути перекладені латиською або англійською мовами.

Якщо заявники висуваються компетентним органом їх країн – Міністерством освіти, Агентством освіти тощо – вони повинні зв’язатися з органом влади та, якщо потрібно, також надіслати документи до заявки.

Розмір стипендії:

 • 30 € на день
 • 300 € на місяць

За запитом приймаючий вищий навчальний заклад надає стипендіату місце в гуртожитку чи гостьовому будинку. Запити на проживання в міжнародних студентських гуртожитках повинні подаватися за місяць до прибуття у відповідну вищу освіту або наукову установу. Крім того, іноземні дослідники можуть розглянути можливість зняти квартиру в місті.

Латвійська стипендія не може бути призначена одночасно з іншими стипендіями.

Витрати на поїздки з рідної країни до Латвії та назад не покриваються латвійською стипендією.

Власники стипендій повинні самостійно домовитись про страхове покриття.

Детальніше за посиланням: https://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/fellowship_for_research_2017/?tl_id=22801&tls_id=54781

 

Латвійські стипендії для літніх шкіл

Лише студенти, викладачі та наукові співробітники іноземних вищих навчальних закладів мають право на отримання латвійської стипендії для участі у літніх школах.

Інформацію про те, як подати заявку на стипендію для участі в літніх школах, можна знайти на веб-сайті вищого навчального закладу в Латвії, який організовує літню школу. Веб-сайт надасть детальну інформацію про всі необхідні документи:

Форма заявки на літню школу:

 • Автобіографія.
 • Мотиваційний лист.

Необхідні документи для літніх шкіл повинні бути подані  безпосередньо організаторам літніх шкіл, і вони поінформують усіх заявників про результати конкурсу на стипендії.

Сума латвійської стипендії, наданої VIAA для літньої школи, становить 711 євро на особу на час літньої школи.

Стипендії VIAA передасть організаторам літніх шкіл, гроші латвійським переможцям не видаватимуть.

Учасники літніх шкіл повинні самі покривати витрати на проїзд з країни походження до місця розміщення літньої школи в Латвії.

Детальніше за посиланням: https://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/scholarships_for_summer_school/?tl_id=22802&tls_id=54783

 

СТИПЕНДІЇ ПОЛЬСЬКОГО УРЯДУ ДЛЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ

 

Це можливість захистити наукову роботу з історії, міжнародних відносин, політології, журналістики, соціології, етнології, культурознавства, суспільної психології, менеджменту, права або суміжних дисциплін в одному з польських університетів.

Протягом 10 місяців ви будете працювати над дослідженням, відвідувати профільні лекції і вдосконалювати польську мову. Витрати на перебування у Польщі покриє стипендія.

Програма розпочнеться 1 вересня 2021 року.

Стипендію курує Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету і фінансує уряд Польщі. Це одна з тисяч можливостей ЄС для України.

Що я отримаю?

 • Щомісячну стипендію розміром 1 500 злотих, що покриє витрати на проживання, харчування та страховку
 • Підготовчий курс у Варшавському університеті, що включатиме загальні лекції та уроки польської мови
 • Наукового керівника, що призначить університет
 • Диплом про завершення стипендійної програми

Я можу взяти участь?

Це стипендія для українських науковців віком до 35 років, що:

 • мають диплом бакалавра, магістра або працюють над дисертацією;
 • обізнані в загальній проблематиці своєї дисципліни, зокрема періоду XIX–XX ст.;
 • мають наукові досягнення й активну громадську позицію, тож зможуть застосувати отримані знання в Україні;
 • знають польську мову на рівні, що дозволить слухати лекції та вивчати літературу;
 • знають англійську мову.

Що потрібно для участі?

 • Копія диплома або довідка про навчання в аспірантурі.
 • Заповнена анкета кандидата.
 • Короткий мотиваційний лист з обґрунтуванням обраного напряму навчання.
 • Проєкт дослідницької роботи.
 • Резюме з фотографією. Розмістіть інформацію, починаючи з останнього місця роботи.
 • Список публікацій, досягнень та професійних проєктів.
 • Документи, які підтверджують знання польської та англійської мов.
 • Інші дані, які можуть допомогти кваліфікаційній комісії оцінити вашу кандидатуру.

Якщо ваша заявка буде успішною, потрібно буде пройти співбесіду з відбірковою комісією.

Як подати заявку?

Особисто або поштою на адресу Посольства Польщі у Києві або Генерального консульства Польщі у Львові з поміткою на конверті «Scholarship Programme for Young Scientists».

Надіслати на електронну адресу stypendia.studium@uw.edu.pl.

Зверніть увагу!

Як виняток, ви можете стати стипендіатом, навіть якщо не знаєте польської мови. Тоді до початку стипендії вам потрібно буде вивчити її самостійно і пройти інтенсивний курс у серпні 2021 року.

Стипендіати повинні перебувати у Польщі протягом усієї програми й не отримувати в цей час інших стипендій.

Якщо ви вже були на стажуваннях чи стипендіях у Польщі, ви не можете подаватися.

Витрати на дорогу до Польщі і назад потрібно буде покрити самостійно.

Кінцевий термін прийому заявок – 1 березня 2021 року .

Детальніше за посиланням: House of Europe або на сайті https://studium.uw.edu.pl/programy-stypendialne/program-rzadu-rp-dla-mlodych-naukowcow/nabor-do-programu-rzadu-rp-dla-mlodych-naukowcow/

 

КОНКУРС СТИПЕНДІЙ УРЯДУ ФРАНЦІЇ НА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 • у магістратурі (Master) за будь-якою дисципліною, тривалістю від 5 до 9 місяців ( 700 євро/місяць),
 • в аспірантурі під французько-українським подвійним науковим керівництвом для роботи над дисертацією: три наукові стажування по 3 місяці впродовж 3 років ( 1415 євро/місяць).

Вимоги до кандидатури:

 • бути громадянином України віком до 30 років;
 • мати диплом про вищу освіту українського навчального закладу (Бакалавр / Спеціаліст / Магістр).

Критерії надання стипендії:

 • високий рівень академічної підготовки кандидата;
 • якісний та аргументований навчальний проєкт з обґрунтуванням професійної орієнтації;
 • володіння французькою та/або англійською мовою залежно від навчального проєкту;
 • розробка індивідуального студентського проєкту в рамках вже існуючого або новоствореного французько-українського проєкту співпраці в освітній та/або науковій сфері.

Стипендіати уряду Франції (BGF) отримують наступні послуги:

 • щомісячна стипендія протягом місяців навчання у Франції;
 • статус стипендіата французького уряду дає право на звільнення від оплати за розгляд документів на студентську візу;
 • звільнення від оплати за зарахування до державних установ  Міністерства освіти, досліджень та інновацій Франції (наприклад, до університетів);
 • допомогу у пошуку студентського житла у гуртожитках (CROUS),
 • соціальне та медичне страхування на період навчання,
 • підтримка Campus France в організації вашого перебування та в адміністративних процедурах; з координатором у Франції, який відповідальний за ваше досьє та відповідатиме на ваші запитання.

Подача документів на конкурс триває до 21 березня 2021 р. (включно)

Детальніше за посиланням: Французький Інститут в Україні

 

СТИПЕНДІЇ СЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ НА 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Міністерство освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки пропонує двосторонні стипендії іноземним громадянам на навчальний рік 2021/2022 на основі двосторонніх угод (між урядами / міністерствами).

Стипендії призначаються кандидатам, призначеним компетентними органами країн, що мають право на участь. Національними органами влади є або міністерства освіти, або / та відповідні установи, призначені міністерствами у своїй країні. Заяви, надіслані окремими заявниками безпосередньо до Міністерства освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки, не оброблятимуться.

Стипендія, як правило, призначена для перебування студентів (рівень бакалавра / магістра) та / або наукового перебування аспірантів.

Тривалість стипендії (зазвичай коливається від 3 до 10 місяців), категорії отримувачів (студенти на рівні бакалавра / магістра / дослідники / викладачі / аспіранти) залежать від відповідної угоди.

Якщо не вказано інше, перебування проводиться не раніше 15 вересня 2021 року і не пізніше 30 серпня 2022 року . Міністерство залишає за собою право змінити строк стипендії та / або перевести будь-якого заявника на курс та / або вищу освіту установи, що відрізняється від тих, що вказані в його / її формі заявки на стипендію, якщо вступ за запитом заявника неможливий.

Сума щомісячної стипендії на навчальний рік, якщо в двосторонній угоді не зазначено інше:

 • Для студентів (рівень бакалавра / магістра): 280 € на місяць.
 • Для аспірантів: 330 € на місяць.
 • Для викладачів університету або дослідників: 550 € на місяць.

Процедура подання заявки:

Форма заявки додається та може бути завантажена за посиланням : https://www.minedu.sk/scholarships-offered-within-the-framework-of-bilateral-programs-of-cooperation-for-20202021/

Кінцевий термін подання заявок

Компетентні органи країн, що мають право на участь, відповідають за процес відбору
кандидатів. Лист про номінацію (включаючи список номінантів) повинен бути надісланий до Міністерства освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки не пізніше 1 квітня 2021 року, якщо не зазначено інше. 

Орган, що призначає кандидатури, буде проінформований про остаточне рішення Міністерства до 30 червня 2021 року.

Міністерство залишає за собою право прийняти остаточне рішення щодо заявок.

Рекомендації для заявників:

Анкета повинна бути заповнена словацькою (або чеською) мовою або англійською мовою. Супровідні документи, перелічені та запитувані в кінці форми заявки, подаються лише однією з цих мов.

Номінований кандидат повинен запропонувати 2 періоди стипендій у формі заявки (один бажаний та один альтернативний);

До заяви слід додати такі документи:

 • структурована біографія,
 • мотиваційний лист (із зазначенням особистої та професійної мотивації заявника на перебування у Словаччині),
 • детальна пропозиція щодо вивчення, викладання чи дослідження,
 • лист-запрошення або лист-підтвердження від приймаючої установи (якщо застосовується)
 • копія паспорта для студентів з третіх країн
 • рекомендації:
  • студенти (рівень бакалавра / магістра): 2 рекомендації викладачів університету, які видали стенограму навчальних записів,
  • Аспіранти: 1 рекомендація керівника дисертації,
  • Викладачі та дослідники університету: 1 рекомендація від домашньої установи (завідувач кафедри, керівник дослідницької групи тощо)
  • для студентів (рівень бакалавра / магістра): стенограма навчальних записів, які дотепер навчаються в рідному закладі,
  • у випадку аспірантів, викладачів університету та дослідників: перелік власних публікацій, пов’язаних з науковою програмою перебування
  • Фотографія розміром 3,5 см х 4 см (фотографія у паспортному стилі), що додається до кожного оригіналу та копії форми заявки

Мовою спілкування у словацьких закладах є словацька (або чеська) або англійська. Якщо заявник не володіє словацькою (чеською) мовою на задовільному рівні, необхідно вказати рівень англійської мови у заявці (і, якщо можливо, надати також офіційне підтвердження знань мови / сертифіката). Лише якщо в листі-запрошенні / листі-підтвердженні від словацької приймаючої установи вказана інша мова спілкування, крім словацької чи англійської, перебування може бути організовано цією відповідною мовою (у такому випадку необхідно вказати рівень відповідної мови спілкування форму заявки, а також, якщо можливо, надати також офіційне підтвердження знань мови / сертифікат).

Бланк заяви повинен бути підписаний заявником особисто, і заявник повинен погодитись з обробкою персональних даних у всіх випадках, інакше заявку не можна прийняти та обробити.

Для оцінки мовних знань застосовується наступне:

 • рівень “базовий”у формі заявки поширюється на рівні А1 – В1 Загальноєвропейської системи мов,
 • рівень “добре”у формі заявки поширюється на рівні B2 Загальноєвропейської системи мов,
 • рівень “відмінно”у формі заявки поширюється на рівні C1 Загальноєвропейської системи мов,
 • Рівень “рідна мова”у формі заявки поширюється на рівні C2 Загальноєвропейської системи мов. http://europass.cedefop.europa.eu/resources/european-language-levels-cefr

Міністерство освіти і науки України прийматиме заявки (заповнена аплікаційна форма та необхідні документи) у електронному та паперовому форматі у 2-х примірниках (необхідно надіслати документи в обох зазначених форматах)

Поштова адреса:

Проспект Перемоги, 10, 011351, Київ, Україна
Міністерство освіти і науки України
Управління міжнародного співробітництва і протоколу

У електронному форматі скановані PDF документи необхідно надіслати на електронну адресу – scholarshipsmon@gmail.com, зазначивши у темі листа “Стипендії на навчання/стажування в Словацькій Республіці 2021”

Детальніше за посиланням: BILATERAL SCHOLARSHIPS FOR 2021/2022

Стипендія в Нідерландах для магістрів від Utrecht University

Студенти можуть отримати стипендію, яка повністю покриває вартість навчання + €11,000, щоб оплатити проживання.

Стипендія виплачується протягом усього навчання, якщо студент показав високу академічну успішність під час першого року.

Усього в університеті є 97 програм навчання на магістратурі англійською мовою.

Вимоги до студентів, які претендують на стипендію:

 • бути серед 10% найкращих учнів класу
 • мати ступінь бакалавра
 • вступити на одну з міжнародних магістерських програм в Utrecht University

Детальніше про програми навчання та умови участі за посиланням: https://www.uu.nl/masters/en/masterprogrammes

 

СПІЛЬНІ МАГІСТЕРСЬКІ ПРОГРАМИ ЕРАЗМУС МУНДУС

Конкурси стипендій Магістерських Програм Erasmus Mundus Joint Master Degrees на отримання повної вищої освіти в Європі на рівні магістра.

Магістерські програми передбачають отримання стипендії повного забезпечення (навчання, кошти на перебування, підручники, бібліотека, трансфер, проживання, страхування тощо) для навчання на Спільних магістерських програмах Erasmus Mundus.

Подання документів аплікантом відбувається он-лайн напряму на обрану вами спільну програму (або максимум на 3 одночасно) через відповідні веб-сайти, кожен з яких має координуючий університет і контактну особу, які діють від імені всього партнерства.

Навчання буде відбуватись в не менше ніж двох університетах з країн-членів Програми Еразмус+, що розробили і організували відповідну обрану вами спільну програму.

Схема мобільності (індивідуальна навчальна траєкторія) тобто в яких університетах навчається і в якій послідовності, визначається координаторами спільної програми або пропонується студентом.

Тривалість навчання складає 1/1,5/2 роки.

Диплом: за умови успішного навчання студенти отримують спільний, подвійний або багатосторонній диплом про вищу освіту відповідного рівня – магістра або доктора філософії.

Розмір коштів на перебування: стипендіати магістерських програм отримують кошти на перебування в розмірі 1000 євро на місяць.

ВІКОВІ ОБМЕЖЕННЯ ВІДСУТНІ!

ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ?

 • Студентвипускник (*) – для навчання
 •    Викладач – викладання унікальних інноваційних курсів

ЯК БРАТИ УЧАСТЬ?

КРОК 1. Обрати бажану програму для навчання з каталогу Спільних програм Erasmus Mundus Joint Degrees та перевірити терміни подання документів на сайті обраної програми.

КРОК 2. За необхідності уточнити специфічну інформацію щодо подання аплікаційних документів, яка відсутня на сайті обраної програми, потрібно сконтактувати із координатором програми (контактна інформація розміщена на сайті кожної спільної програми), який є контактом для спілкування, інших ніяких посередників немає. Рекомендовано починати спілкування з контактною особою задля уточнення інформації, якщо щось не зрозуміло, чи потрібно перевірити. Зазвичай всі умови, вимоги, правила, розмір гранту та форми для заповнення представлені на сайті відповідної спільної освітньої програми.

КРОК 3. Оскільки подання документів відбувається у форматі онлайн на сайті обраної Вами спільної освітньої програми, потрібно заповнити онлайн заявку та вчасно надіслати попередньо підготовлений електронно такий пакет документів:

 • мотиваційний лист (відео як готувати CV, мотиваційний лист та рекомендації);
 • резюме (CV) за зразком, розміщеним на сайті програми (відео як готувати CV, мотиваційний лист та рекомендації), корисним може ще бути ресурс – EUROPASS;
 • 2 (два) рекомендаційні листи від викладачів або з місця роботи: англійською мовою або із офіційно завіреним перекладом (відео як готувати CV, мотиваційний лист та рекомендації);
 • документи про освіту (дипломи та додатки до них) у вигляді завірених копій та з офіційно завіреним перекладом;
 • копію академічної довідки (транскрипту) з переліком всіх прослуханих навчальних дисциплін з оцінками та середнім балом (форма академічної довідки);
 • відповідний сертифікат, що підтверджує рівень знання іноземної мови: вимоги до типу сертифікату та рівня володіння мовою можуть відрізнятись (наприклад, корисна інформація на сайті Studway.com.ua про різні типи тестів, зокрема для підготовки та отримання сертифікату TOEFL);
 • офіційно завірена копія закордонного паспорту (нотаріус).

КРОК 4. Через певний час отримаєте на свою електронну адресу повідомлення про подальшу участь у конкурсі.

КРОК 5. У разі проходження першого етапу відбору (за поданими документами) пройдіть онлайн-інтерв’ю у призначений програмою час.

КРОК 6. Після отримання повідомлення та офіційного листа про зарахування на програму, необхідно вчасно подати документи на отримання візи до країни, яка є першою у схемі мобільності під час навчання за програмою. Щодо умови отримання візи для навчання зверніться до візового відділу Посольства країни першого року навчання.

Детальніше за посиланням: https://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist/granti-dlya-studentiv-vipusknikiv-vikladachiv-ta-inshikh-pratsivnikiv/90-spilni-mahisterski-prohramy-erazmus.html

 

ПРЕЗИДЕНТСЬКА СТИПЕНДІЯ КОНКОРДІЇ

Щороку Університет Concordia запрошує іноземних студентів з усього світу на навчання, дослідження та інновації в їх процвітаючий навчальний заклад.

Президентська стипендія Concordia – це недавно заснована виплата за повний переліт, призначена для підтримки іноземних студентів-бакалаврів, які продемонстрували академічні успіхи, лідерство в співтоваристві і мотивацію до вдосконалення світової спільноти. Ця стипендія покриватиме витрати на навчання та оплату, книги і проживання відповідно до рівня проживання в Concordia.

Щорічно ця престижна нагорода присуджується 2 прибуваючим студентам будь-якого факультету.

Ця стипендія покриватиме витрати на навчання та оплату праці, книги і проживання в залежності від рівня проживання в Concordia. Зазвичай вона продовжується на строк до чотирьох років за умови, що студенти відповідають усім вимогам щодо продовження.

Умови участі:

 • Перше відвідування університету.
 • Навчання на денній формі навчання за програмою бакалаврату.
 • Іноземний студент, що оплачує повну вартість навчання.
 • Початок навчання в університеті Конкордія восени 2021 року.

Як подати заяву

У разі відповідності вимогам, заявники повинні заповнити пакет заяви і завантажити його на свій студентський портал MyConcordia (https://www.concordia.ca/students/financial-support/scholarships-awards/upload-process-for-concordia-application-based -awards.html). Пакет повинен бути одним PDF-файлом, що складається з наступного:

 • Форма заявки студента
 • Поточна біографія з описом всієї їх роботи, досвіду добровольців, нагород, культурних та інших досягнень.
 • Особиста заява – вираз їх лідерства в співтоваристві і прихильності до поліпшення світової спільноти, а також пояснення того, як здобуття цієї стипендії допоможе їм у продовженні навчання і реалізації їх особистих і академічних устремлінь. Файл: LastName_FirstName_StudentID # (Приклад: Doe_John_12345678)
 • Кандидати також повинні бути висунуті особою, яка може підтвердити їх досягнення і їх характер. Цей номінант повинен заповнити пакет номінанта і відправити його по електронній пошті за адресою fundingyoureducation@concordia.ca. Пакет номінанта повинен включати в себе наступне:

Форма заявки

Конфіденційна особиста заява з лімітом в 1000 слів, в якій викладається, чому аплікант є кращим кандидатом на президентську стипендію Concordia.

Тема листа: Номінація на президентську стипендію студент LastName_Student ID (Приклад: Номінація на президентську стипендію Doe_12345678)

Файл: StudentLastName_StudentFirstName_StudentID # _Nominator (Приклад: Doe_John_12345678_Nominator)

Термін виконання

Протягом 2021-2022 навчального року всі пакети заявок повинні бути завантажені на ваш студентський портал MyConcordia (заявник) або надіслані електронною поштою на адресу fundingyoureducation@concordia.ca (номінатор) не пізніше понеділка, 1 лютого 2021 року, о 23:59 EST .

Процес відбору

Заявники та номінанти отримають підтвердження по електронній пошті після отримання Відділом фінансової допомоги і нагород індивідуальних пакетів заявок. Всі заявки будуть розглянуті Комітетом по стипендіях і нагород для студентів бакалаврату Concordia. Після прийняття рішення кандидати будуть повідомлені по електронній пошті.

 

Університетські літні курси, пропоновані в Німеччині для іноземних студентів та випускників

Ця програма має на меті допомогти студентам та випускникам вдосконалити свої знання німецької мови (загальної мови, спеціальної мови) та своїх культурних знань про країну.

Хто може подати заявку?

 • Заявки відкриті для студентів в програмах бакалавра та магістра в будь-якій предметній області.
 • Студенти бакалавра повинні закінчити принаймні два навчальні роки на початок періоду стипендії.

Що фінансується?

 • Програма фінансує відвідування курсів з вивчення мови та краєзнавства, а також спеціальних курсів з мови / термінології, які пропонуються державними або визнаними державою німецькими університетами та афілійованими мовними школами.
 • Ви можете дізнатися про курсів та програми на веб-сайті DAAD за адресою: www.daad.de/hsk-kursliste.
 • Курси викладаються виключно німецькою мовою.

Тривалість фінансування

 • Курси проводяться щонайменше 18 навчальних днів (максимум 5 днів на тиждень, виключаючи дні прибуття та від’їзду), принаймні 25 годин викладання на тиждень.
 • Субсидії не відновлюються.
 • Курси зазвичай проводяться в період з червня по листопад.

Значення

 • разова виплата стипендії у розмірі 950 євро; стипендії з “Найменш розвинених країн” отримують стипендію в розмірі 1125 євро.
 • Виплата податкових надбавок на подорожі (виняток: Західна Європа), див .: надбавка на проїзд. Огляд, дійсний до 2020 року, буде опублікований незабаром.
 • Виплати за страхування здоров’я, нещасних випадків та страхування особистої відповідальності.

Плата за курси та витрати на проживання зазвичай стягуються безпосередньо з виплат стипендій, наданих власником мовних курсів, так що, можливо, власнику грантів виплачується лише різниця до повної суми стипендії, яка надається курсом.

Найважливішими критеріями відбору є:

попередні навчальні досягнення

переконливі аргументи на вибір навчальної програми та теми

знання німецької мови

 

Skip to content