Грантові пропозиції

Можливості для навчання/дослідження в закладах вищої освіти Латвії та участі у літніх школах на 2021/2022 навчальний рік

Відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки в сфері освіти, науки, молоді та спорту від 29 вересня 2017 року Державне агентство з питань розвитку освіти Латвійської Республіки пропонує здобувачам вищої освіти та науковцям скористатися стипендійними можливостями для навчання/дослідження в закладах вищої освіти Латвії та участі у літніх школах на 2021/2022 навчальний рік.

Подача заявок на участь у державній стипендійній програмі та участь у літніх школах для українських студентів та здобувачів на 2021/2022 відкрита та триватиме до 1 квітня 2021 року.

З більш детальною інформацією про Програму можна ознайомитися за посиланням: https://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/

Латвійські стипендії для досліджень

Тільки викладачі та наукові співробітники іноземних вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ є кандидатами на участь у Латвійській державній стипендії для дослідження.

Стипендія надається на період  від 14 днів до 5 місяців.

Процедура подачі заявок

Заявник повинен зареєструватися в системі та створити профіль з унікальними логіном та паролем.

Після цього форму заявки можна заповнити в режимі он-лайн, а також до неї можна долучити необхідні документи. Система вимагатиме завантаження таких документів:

 1. Копія листу вузу та інституції дослідження
 2. Резюме (CV)
 3. Список академічних публікацій
 4. План досліджень
 5. Мотиваційний лист
 6. Підтвердження кваліфікації (копія останньої кваліфікації ВНЗ та додатка до диплому).
 7. Рекомендаційні листи (від одного викладача вищого навчального закладу чи науково-дослідної установи, підписаного протягом останніх трьох місяців)
 8. Актуальність дослідження (копія обґрунтування актуальності дослідження науковим керівником латвійського вищого навчального закладу чи науково-дослідної установи).
 9. Копія ID чи паспорта

Усі документи, які не є латиською або англійською мовами, повинні бути перекладені латиською або англійською мовами.

Якщо заявники висуваються компетентним органом їх країн – Міністерством освіти, Агентством освіти тощо – вони повинні зв’язатися з органом влади та, якщо потрібно, також надіслати документи до заявки.

Розмір стипендії

 • 30 € на день
 • 300 € на місяць

За запитом приймаючий вищий навчальний заклад надає стипендіату місце в гуртожитку чи гостьовому будинку. Запити на проживання в міжнародних студентських гуртожитках повинні подаватися за місяць до прибуття у відповідну вищу освіту або наукову установу. Крім того, іноземні дослідники можуть розглянути можливість зняти квартиру в місті.

Латвійська стипендія не може бути призначена одночасно з іншими стипендіями.

Витрати на поїздки з рідної країни до Латвії та назад не покриваються латвійською стипендією.

Власники стипендій повинні самостійно домовитись про страхове покриття.

Детальніше за посиланням: https://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/fellowship_for_research_2017/?tl_id=22801&tls_id=54781

Латвійські стипендії для літніх шкіл

Лише студенти, викладачі та наукові співробітники іноземних вищих навчальних закладів мають право на отримання латвійської стипендії для участі у літніх школах.

Інформацію про те, як подати заявку на стипендію для участі в літніх школах, можна знайти на веб-сайті вищого навчального закладу в Латвії, який організовує літню школу. Веб-сайт надасть детальну інформацію про всі необхідні документи:

 1. Форма заявки на літню школу.
 2. Автобіографія.
 3. Мотиваційний лист.

Необхідні документи для літніх шкіл повинні бути подані  безпосередньо організаторам літніх шкіл, і вони поінформують усіх заявників про результати конкурсу на стипендії.

Сума латвійської стипендії, наданої VIAA для літньої школи, становить 711 євро на особу на час літньої школи.

Стипендії VIAA передасть організаторам літніх шкіл, гроші латвійським переможцям не видаватимуть.

Учасники літніх шкіл повинні самі покривати витрати на проїзд з країни походження до місця розміщення літньої школи в Латвії.

Детальніше за посиланням: https://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/scholarships_for_summer_school/?tl_id=22802&tls_id=54783

 

КОНКУРС СТИПЕНДІЙ УРЯДУ ФРАНЦІЇ НА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 • в аспірантурі під французько-українським подвійним науковим керівництвом для роботи над дисертацією: три наукові стажування по 3 місяці впродовж 3 років ( 1415 євро/місяць).

Вимоги до кандидатури:

 • бути громадянином України віком до 30 років;
 • мати диплом про вищу освіту українського навчального закладу (Бакалавр / Спеціаліст / Магістр).

Критерії надання стипендії:

 • високий рівень академічної підготовки кандидата;
 • якісний та аргументований навчальний проєкт з обґрунтуванням професійної орієнтації;
 • володіння французькою та/або англійською мовою залежно від навчального проєкту;
 • розробка індивідуального студентського проєкту в рамках вже існуючого або новоствореного французько-українського проєкту співпраці в освітній та/або науковій сфері.

Стипендіати уряду Франції (BGF) отримують наступні послуги:

 • щомісячна стипендія протягом місяців навчання у Франції;
 • статус стипендіата французького уряду дає право на звільнення від оплати за розгляд документів на студентську візу;
 • звільнення від оплати за зарахування до державних установ  Міністерства освіти, досліджень та інновацій Франції (наприклад, до університетів);
 • допомогу у пошуку студентського житла у гуртожитках (CROUS),
 • соціальне та медичне страхування на період навчання,
 • підтримка Campus France в організації вашого перебування та в адміністративних процедурах; з координатором у Франції, який відповідальний за ваше досьє та відповідатиме на ваші запитання.

Подача документів на конкурс триває до 21 березня 2021 р. (включно)

Детальніше за посиланням: Французький Інститут в Україні

 

Міжнародна стипендія Warwick Chancellor’s International Scholarships

Грант: повна стипендія

Коли: щороку

Де: Лондон, Великобританія

Стипендія Warwick Chancellor’s International Scholarships виплачується щорічно на конкурсній основі студентам аспірантури університету University of Warwick. На стипендію можуть претендувати всі іноземні студенти, які надходять на будь-яку програму аспірантури університету University of Warwick.

Щорічно 25 кращих студентів отримують стипендію, яка складається з:

 • Повної оплати навчання для іноземних студентів;
 • Стипендії для оплати проживання в Лондоні
 • Фінансування розраховане на 3,5 роки, якщо студент тільки надходить на навчання, а якщо студент вже навчається в аспірантурі університету University of Warwick, то фінансування буде зменшено відповідно.

Вимоги до кандидатів

На стипендію можуть претендувати:

 • кандидати, які вступають на навчання на одну з програм аспірантури університету University of Warwick;
 • студенти, які вже навчаються в університеті University of Warwick на одній з програм аспірантури, або на програмі MPhil / PhD, можуть подавати заявку на стипендію в перший рік навчання після зарахування на програму;
 • кандидати, які не є громадянами Великобританії і які повинні оплачувати своє навчання в аспірантурі.

Для отримання стипендії необхідно подати заявку на вступ до аспірантури і заявку на отримання стипендії. Деталі про подачу цих заявок можна знайти перейшовши за посиланням.

Детальніше про стипендії на сайті університету: https://warwick.ac.uk/services/dc/schols_fund/scholarships_and_funding/chancellors_int

 

Стипендія іноземним студентам аспірантури університету Cambridge University

Грант: оплата витрат

Коли: щороку

Де: Великобританія

Кембриджський університет пропонує стипендію іноземним студентам аспірантури Cambridge International, стипендія призначається іноземним студентам, у яких високий рейтинг.

Стипендію можна отримати на навчання на будь-яких дослідницьких програмах аспірантури (PhD) університету.

Стипендія оплачує вартість навчання в університеті і також надається допомога на утримання, достатню для однієї людини.

Вимоги до кандидатів:

 • стипендію можуть отримати іноземні студенти (що проживають за межами ЄС), що надходять на одну з дослідницьких програм аспірантури університету Cambridge University;
 • необхідно знати англійську мову;
 • університетський комітет складає один рейтинг усіх кандидатів з усіх дисциплін. При узгодженні цього списку беруться до уваги тільки чинники академічної кваліфікації і дослідницький потенціал. Фінансове становище претендентів не впливає на вибір стипендіатів.

Як подати заявку

Всі кандидати повинні заповнити розділ фінансування онлайн-форми заявки через онлайн портал, вказавши своє бажання бути розглянутим на отримання стипендії.

Подробиці на офіційному сайті: https://www.cambridgetrust.org/scholarships/v-c-awards-and-cambridge-international-scholarships/

 

Грант на дослідницьку роботу для студентів аспірантури в Гонконзі

Hong Kong PhD Fellowship Scheme

Грант: $ 30 000 в рік + $ 1300. на витрати

Коли: щороку

Де: Гонконг, Китай

Стипендія в Гонконзі на дослідницьку роботу в восьми кращих університетах Гонконгу для студентів всіх національностей.

З 2009 року в Гонконзі заснований грант на виплату стипендії студентам аспірантури. Метою гранту є залучення талановитих та кращих студентів всього світу для проведення дослідницької роботи в університетах Гонконгу.

Обраним кандидатам виплачується щорічна стипендія розміром 38 600 $, а також виплачуються 1600 $ на витрати пов’язані з дослідницькою роботою (участь в конференціях, міжнародні поїздки) протягом 3 років.

Студенти будуть отримувати річну стипендію у розмірі 38 600 $ і 1600 $ на витрати, пов’язані з дослідницькою діяльністю.

Вимоги до кандидатів

 1. Кандидатом може бути будь-який студент будь-якої національності або походження.
 2. Номінант повинен представити область, в якій проводить дослідження. Області дослідження діляться на 2 групи:
 • Природничі науки, медицина, техніка та інженерія;
 • Гуманітарні науки, соціальні науки та бізнес-дослідження.
 1. Бажаючим необхідно подати онлайн заявку на Hong Kong PhD Fellowship Scheme Electronic System, а також вибрати один з восьми інститутів Гонконгу, які беруть участь в програмі, і подати заявку в один з цих ВНЗ.

При відборі номінантів приймаються до уваги наступні критерії:

 • успішність в навчанні;
 • дослідницькі здібності і потенціал;
 • лідерські здібності;
 • навички міжнародного спілкування.

Інформація на сайті організатора: https://cerg1.ugc.edu.hk/hkpfs/index.html

НІМЕЦЬКА АКАДЕМІЧНА СЛУЖБА ОБМІНІВ

(DAAD)

Німецька служба академічних обмінів є посередницькою організацією зовнішньої культурної політики, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи.

За кордоном DAAD представлений широкою мережею офісів, доцентів та об´єднань колишніх стипендіатів і пропонує інформацію та консультації на місці: філії та інформаційні центри (IC) у всьому світі забезпечують контакт з партнерами, а також ефективне спілкування, проведення програм та консультації на місці.

Стипендії Німецької Академічної Служби Обмінів DAAD: http://www.daad.org.ua/ukr/stipendien.htm

Джерело: www.daad.org.ua

 

СТИПЕНДІЇ ДААД

1. Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців

Іноземні науковці, які працюють у ВНЗ та науково-дослідних інститутах, мають можливість провести дослідження в одному з державних або державно визнаних німецьких ВНЗ або поза університетських науково-дослідних установ.

2. Повторні запрошення колишніх стипендіатів DAAD

Для збереження контактів колишні стипендіати DAAD по магістерських або аспірантських програмах тривалістю понад шість місяців, а також колишні стипендіати, які щонайменше рік навчалися у НДР, можуть подавати документи на повторне запрошення для проведення досліджень або роботи у одному з державно визнаних німецьких ВНЗ, науково-дослідних інститутів або інших інституціях в сфері економіки, управління, культури або медіа.

3. Наукові стипендії для аспірантів та молодих науковців

Стипендії пропонують можливість іноземним молодим науковцям провести дослідження або підвищити кваліфікацію у одному з німецьких ВНЗ або науково-дослідних інститутів.

4. Стипендії DAAD/OSI

Німецька служба академічних обмінів (DAAD), Бонн, та Інститут відкритого суспільства (OSI), Будапешт, проводять спільну стипендійну програму для випускників та молодих викладачів ВНЗ з України в галузі гуманітарних та суспільних наук з метою навчання або проведення досліджень та захисту дисертації у німецьких ВНЗ.

5. Стипендії для митців та архітекторів: навчання

Стипендії пропонують іноземним шукачам зі спеціальностями образотворче мистецтво, дизайн, кіно, музика, архітектура можливість навчатися у державних німецьких ВНЗ з метою підвищення кваліфікації без отримання диплому наприкінці навчання.

6.Стипендії для митців: робоче перебування викладачів ВНЗ

Викладачі ВНЗ в галузі образотворче мистецтво, дизайн, кіно, музика, архітектура, а також театральне мистецтво, режисура, танець та хореографія можуть подавати заяви на робоче перебування з метою митецької співпраці з німецьким ВНЗ.

НАВЧАННЯ В АСПІРАНТУРІ В НІМЕЧЧИНІ

Традиційне (індивідуальне) навчання під керівництвом наукового керівника (т.зв. модель “вчитель-учень”). Допуск до навчання згідно з порядком навчання в аспірантурі.

ПОДАЛЬША ІНФОРМАЦІЯ:

http://www.study-guide-bw.com/research/step/index.html (Step-By-Step Guide to Applications: PhD courses)

http://www.hochschulkompass.de

http://www.forschungsportal.net

Fulbright Research and Development Program

Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців.
У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни

 • Американські студії
 • Антропологія
 • Археологія
 • Архітектура / містопланування
 • Астрономія
 • Бібліотекарство
 • Біологія
 • Гендерні студії
 • Генетика
 • Географія
 • Геологія
 • Громадське управління
 • Державна політика
 • Екологія/охорона довкілля
 • Економіка (теоретичні напрямки)
 • Журналістика / засоби масової комунікації
 • Інженерні науки
 • Інформаційні науки
 • Історія
 • Історія, критика або менеджмент у галузі культури та театру
 • Комп’ютерні науки
 • Лінгвістика/ прикладна лінгвістика
 • Література
 • Математика
 • Матеріалознавство
 • Мистецтво (живопис, скульптура, музика, кіно, театр, фотографія,хореографія) / мистецтвознавство
 • Міжнародні відносини
 • Музеєзнавство
 • Освіта/управління в галузі освіти
 • Охорона здоров’я
 • Охорона історичної спадщини
 • Педагогіка
 • Політичні науки
 • Правознавство
 • Психологія
 • Релігійні студії
 • Сільське господарство
 • Соціальна робота
 • Соціологія
 • Українознавчі студії
 • Фізика
 • Філософія
 • Фольклор
 • Хімія

*  Український Офіс Програми імені Фулбрайта не розглядатиме подання на такі напрямки, як бухгалтерський облік, аудит, логістика, менеджмент, маркетинг, бізнес, управління бізнесом, клінічна медицина.

** Конкурсанти можуть подаватись на міждисциплінарні напрямки досліджень або на стажування за спеціальністю, відмінною від зазначеної в дипломі, якщо вони мають фаховий досвід роботи за цією спеціальністю (не менше 1-2-х років) або володіють базовими  знаннями та навичками з цієї спеціальності, одержаними завдяки проходженню стажувань, тренінгів, сертифікатних та інших освітніх програм.

Вимоги до кандидатів:

 • мати українське громадянство та проживати в Україні
 • викладати (на умовах повної або неповної ставки) у ВНЗ або мати щонайменше 2 роки досвіду викладання, навчання в аспірантурі, дослідницької, адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній у галузі
 • володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі (TOEFL iBT не менше 80 балів)
 • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів
 • подаватись на іншу дослідницьку програму Fulbright Scholar не раніше ніж через 2 роки після перемоги у конкурсі за програмою Fulbright Research and Development Program

* Не можуть брати участь у програмі Fulbright Research and Development Program фулбрайтівські випускники, котрі отримали ступінь магістра як стипендіати програми Fulbright Graduate Student Program.

Умови гранту:

Тривалість гранту — 6-9 місяців. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.

До участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні проекти — дослідницькі та такі, що спрямовані на розробку та запровадження нових навчальних курсів, оновлення навчальних матеріалів, вивчення та оволодіння передовими методами навчання та викладання.

Учасники Програми отримують:

 • щомісячну стипендію
 • додаткові кошти для придбання професійної літератури
 • медичне страхування
 • квиток в обидва боки

Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:

Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта комплект документів, до якого входять:

 • [анкета]
 • обов’язкові додаткові форми (див. у переліку пакету документів)
 • три рекомендаційні листи
 • копії всіх документів про вищу освіту (дипломи з додатками) та копії документів про наукові ступені та звання (дипломи, атестати тощо)
 • портфоліо (для кандидатів з творчих напрямків)

Критеріями відбору є:

 • наукові досягнення кандидата
 • переконливо розроблений план стажування
 • актуальність проекту, реальність втілення його результатів, здатність до співпраці з американськими та українськими колегами над проектами, що матимуть суттєвий вплив на стан сучасної освіти та науки в Україні або практику вищої школи
 • готовність до ініціювання та запровадження нових курсів, розповсюдження передових методів навчання та викладання

Детальніше за посиланням : Fulbright Ukraine

 

Skip to content