Грантові пропозиції - Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі

Грантові пропозиції

FULBRIGHT FOREIGN LANGUAGE TEACHING ASSISTANT PROGRAM на 2022-2023 академічний рік

Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев’ять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці віком до 30 років, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати диплом магістра або бакалавра на час призначення стипендії (липень 2022 року).

FLTA Program – Програма для енергійних освітян-початківців, зрілих у судженнях, надійних, із належним рівнем професійності; спроможних успішно виконувати функції й викладача, й асистента; легко уживатися у студентську атмосферу з проживанням у гуртожитках включно, рівно ж як і гідно входити у коло викладачів та співробітників гостьової інституції.

Вимоги до кандидатів:

 • мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу (упродовж усіх етапів конкурсного відбору й до моменту прийняття та остаточного ухвалення рішення щодо участі у Програмі);
 • мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії – липень 2022 року;
 • вільно володіти англійською мовою;
 • повернутись в Україну на 2 роки по завершенні терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів;
 • закордонний паспорт, дійсний до 31 грудня 2024 року.

Умови гранту:

Програма розпочинається у серпні з обов’язкової тижневої ознайомчої сесії та триває 9 місяців; не передбачає отримання ступеня по її завершенні.

Коло обов’язків учасників Програми включає викладання та асистенцію у викладанні української мови – 20 годин на тиждень; студіювання у кожному семестрі мінімум двох дисциплін, одна з яких американістика; позауніверситетське спілкування із членами громади: організація й проведення культурно-освітніх подій, зустрічей, мовних клубів тощо.

Після першого семестру стипендіати з країн-учасниць Програми – близько 400 осіб – зустрінуться на об’єднавчій конференції, аби поділитись своїми напрацюваннями й обговорити успішні викладацькі практики.

Учасники Програми отримують:

 • щомісячну стипендію;
 • медичне страхування;
 • квиток в обидва боки.

Програма не передбачає перебування членів родин разом зі стипендіатами у США.

Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:

Просимо уважно ознайомитись: Інструкції до заповнення анкети

 • [онлайнова анкета], розміщена за адресою https://Apply.IIe.org/flta2022
 • три рекомендаційні листи: онлайн – форми, які заповнюють англійською мовою зареєстровані рекомендодавці в анкеті відповідно до інструкцій;
 • копії наявних академічних документів, завірені установою, що їх видала, із засвідченим (у бюро перекладів або у відділі міжнародних зв’язків) перекладом англійською: дипломи про вищу освіту й додатки до них; дипломи про присудження наукового ступеня; копії усіх сторінок залікової книжки для студентів старших курсів, які не отримали диплому на момент подання на конкурс, до 1 червня 2021 року;
  • на першому етапі конкурсу, до 1 червня 2021 року, копії документів подають українською мовою або мовою оригіналу. Завіряти копії не потрібно. Скановані документи необхідно завантажити в онлайнову анкету.
 • обов’язкова додаткова форма: Згода на обробку персональних даних
  • видруковану, з датою заповнення й засвідчену особистим підписом, у двох примірниках надіслати поштою на адресу Офісу Програми імені Фулбрайта.
 • результати складання іспитів TOEFL або IELTS (за наявності);
  • результати відповідних мовних іспитів  мають бути наступними: paper based TOEFL – 550 балів; CBT TOEFL  – 213; iBT – 79-80 балів; International English Language System Testing –  6.0

Критерії відбору кандидатів на участь у Програмі:

 • чітке зрозуміння цілей Програми;
 • добра зорієнтованість у стані подій в Україні; обізнаність із її історією та  культурою; бажання та вміння достойно представити Україну американській спільноті;
 • правдиве зацікавлення американською культурою й відкритість до її пізнання;
 • готовність проживати на кампусі, співпрацювати з американськими студентами й викладачами, а також із місцевою громадою у цілому;
 • уміння мислити на перспективу: усвідомлення ваги й важливості фулбрайтівського досвіду та бачення можливостей його використання та поширення в Україні.

Онлайнову анкету потрібно заповнити
до 1 червня 2021 року, до 24:00 (за українським часом).

Надіслати документи поштою
(оригінали рекомендаційних листів з перекладом (якщо їх не подано онлайн);
додаткову форму «Згода на обробку персональних даних»)
потрібно не пізніше 1 червня 2021 року, до 24:00 (за українським часом).

Детальніше за посиланням: https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-foreign-language-teaching-assistant-program/?fbclid=IwAR0gZhaI6iKYRjQ3Du_G2nAIKAkWAyATPAXPXk46CSUYAd6xqTt71jP54LM

Конкурс на здобуття стипендій імені Фулбрайта для кандидатів та докторів наук, дослідників та фахівців на 2022-2023 академічний рік

FULBRIGHT VISITING SCHOLAR PROGRAM: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук; дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях; діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.
Термін подання документів – 15 жовтня 2021

Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни

 У конкурсі можуть брати участь:

 • кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук;
 • дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;
 • діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

Загальні вимоги до кандидатів:

 • мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;
 • вільно володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;
 • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

Гранти на дослідження в Історичних архівах ЄС

Це можливість попрацювати з матеріалами Історичних архівів ЄС (HAEU) для українських науковців, що цікавляться питаннями євроінтеграції. Ви отримаєте 5 000 євро на дослідження з права, історії, політології, економіки, соціології або будь-якої іншої гуманітарної чи соціальної дисципліни.

Залежно від карантинних обмежень, ви працюватимете безпосередньо в архіві у Флоренції або користуватиметеся оцифрованими матеріалами. За результатами дослідження потрібно буде підготувати наукову публікацію.

Грантами опікується Міжнародний Вишеградський Фонд спільно з Інститутом Європейського університету.

Це гранти для українських науковців, що:

 • навчаються в магістратурі, аспірантурі або докторантурі зараз;
 • або закінчили магістратуру, аспірантуру або докторантуру не раніше як 10 років тому і зараз працюють в універститеті або науково-дослідницькому інституті.

Дедлайн: 30 квітня 2021 о 23:59 за київським часом.

Що потрібно для участі?

 • Детальна презентація проєкту дослідження обсягом до п’яти сторінок. Опишіть предмет, наукове значення і внесок у дослідження галузі, попередні академічні роботи в цьому напрямку, методологію і план.
 • Детальна анотована бібліографія джерел та досліджень, пов’язаних з вашою темою — до п’яти сторінок.
 • Лист-обгрунтування необхідності роботи в архіві HAEU.
 • Заява про плани щодо наукової публікації результатів дослідження.
 • Список ваших попередніх публікацій, включно з найновішими — не більше десяти.
 • Рекомендаційний лист професора університету чи науково-дослідного інституту з оцінкою наукової значущості проєкту та ваших кваліфікації, здібностей і мотивації для проведення дослідження.

Підготуйте пакет документів англійською або французькою мовами і надішліть на archiv@eui.eu.

Обмежень щодо мови дослідження і публікації немає!

Детальніше за посиланням: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/181

Міжнародна стипендія Warwick Chancellor’s International Scholarships

Грант: повна стипендія

Коли: щороку

Де: Лондон, Великобританія

Стипендія Warwick Chancellor’s International Scholarships виплачується щорічно на конкурсній основі студентам аспірантури університету University of Warwick. На стипендію можуть претендувати всі іноземні студенти, які надходять на будь-яку програму аспірантури університету University of Warwick.

Щорічно 25 кращих студентів отримують стипендію, яка складається з:

 • Повної оплати навчання для іноземних студентів;
 • Стипендії для оплати проживання в Лондоні
 • Фінансування розраховане на 3,5 роки, якщо студент тільки надходить на навчання, а якщо студент вже навчається в аспірантурі університету University of Warwick, то фінансування буде зменшено відповідно.

Вимоги до кандидатів

На стипендію можуть претендувати:

 • кандидати, які вступають на навчання на одну з програм аспірантури університету University of Warwick;
 • студенти, які вже навчаються в університеті University of Warwick на одній з програм аспірантури, або на програмі MPhil / PhD, можуть подавати заявку на стипендію в перший рік навчання після зарахування на програму;
 • кандидати, які не є громадянами Великобританії і які повинні оплачувати своє навчання в аспірантурі.

Для отримання стипендії необхідно подати заявку на вступ до аспірантури і заявку на отримання стипендії. Деталі про подачу цих заявок можна знайти перейшовши за посиланням.

Детальніше про стипендії на сайті університету: https://warwick.ac.uk/services/dc/schols_fund/scholarships_and_funding/chancellors_int

Стипендія іноземним студентам аспірантури університету Cambridge University

Грант: оплата витрат

Коли: щороку

Де: Великобританія

Кембриджський університет пропонує стипендію іноземним студентам аспірантури Cambridge International, стипендія призначається іноземним студентам, у яких високий рейтинг.

Стипендію можна отримати на навчання на будь-яких дослідницьких програмах аспірантури (PhD) університету.

Стипендія оплачує вартість навчання в університеті і також надається допомога на утримання, достатню для однієї людини.

Вимоги до кандидатів:

 • стипендію можуть отримати іноземні студенти (що проживають за межами ЄС), що надходять на одну з дослідницьких програм аспірантури університету Cambridge University;
 • необхідно знати англійську мову;
 • університетський комітет складає один рейтинг усіх кандидатів з усіх дисциплін. При узгодженні цього списку беруться до уваги тільки чинники академічної кваліфікації і дослідницький потенціал. Фінансове становище претендентів не впливає на вибір стипендіатів.

Як подати заявку

Всі кандидати повинні заповнити розділ фінансування онлайн-форми заявки через онлайн портал, вказавши своє бажання бути розглянутим на отримання стипендії.

Подробиці на офіційному сайті: https://www.cambridgetrust.org/scholarships/v-c-awards-and-cambridge-international-scholarships/

Грант на дослідницьку роботу для студентів аспірантури в Гонконзі

Hong Kong PhD Fellowship Scheme

Грант: $ 30 000 в рік + $ 1300. на витрати

Коли: щороку

Де: Гонконг, Китай

Стипендія в Гонконзі на дослідницьку роботу в восьми кращих університетах Гонконгу для студентів всіх національностей.

З 2009 року в Гонконзі заснований грант на виплату стипендії студентам аспірантури. Метою гранту є залучення талановитих та кращих студентів всього світу для проведення дослідницької роботи в університетах Гонконгу.

Обраним кандидатам виплачується щорічна стипендія розміром 38 600 $, а також виплачуються 1600 $ на витрати пов’язані з дослідницькою роботою (участь в конференціях, міжнародні поїздки) протягом 3 років.

Студенти будуть отримувати річну стипендію у розмірі 38 600 $ і 1600 $ на витрати, пов’язані з дослідницькою діяльністю.

Вимоги до кандидатів

 1. Кандидатом може бути будь-який студент будь-якої національності або походження.
 2. Номінант повинен представити область, в якій проводить дослідження. Області дослідження діляться на 2 групи:
 • Природничі науки, медицина, техніка та інженерія;
 • Гуманітарні науки, соціальні науки та бізнес-дослідження.
 1. Бажаючим необхідно подати онлайн заявку на Hong Kong PhD Fellowship Scheme Electronic System, а також вибрати один з восьми інститутів Гонконгу, які беруть участь в програмі, і подати заявку в один з цих ВНЗ.

При відборі номінантів приймаються до уваги наступні критерії:

 • успішність в навчанні;
 • дослідницькі здібності і потенціал;
 • лідерські здібності;
 • навички міжнародного спілкування.

Інформація на сайті організатора: https://cerg1.ugc.edu.hk/hkpfs/index.html

Fulbright Research and Development Program

Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців.
У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни

 • Американські студії
 • Антропологія
 • Археологія
 • Архітектура / містопланування
 • Астрономія
 • Бібліотекарство
 • Біологія
 • Гендерні студії
 • Генетика
 • Географія
 • Геологія
 • Громадське управління
 • Державна політика
 • Екологія/охорона довкілля
 • Економіка (теоретичні напрямки)
 • Журналістика / засоби масової комунікації
 • Інженерні науки
 • Інформаційні науки
 • Історія
 • Історія, критика або менеджмент у галузі культури та театру
 • Комп’ютерні науки
 • Лінгвістика/ прикладна лінгвістика
 • Література
 • Математика
 • Матеріалознавство
 • Мистецтво (живопис, скульптура, музика, кіно, театр, фотографія,хореографія) / мистецтвознавство
 • Міжнародні відносини
 • Музеєзнавство
 • Освіта/управління в галузі освіти
 • Охорона здоров’я
 • Охорона історичної спадщини
 • Педагогіка
 • Політичні науки
 • Правознавство
 • Психологія
 • Релігійні студії
 • Сільське господарство
 • Соціальна робота
 • Соціологія
 • Українознавчі студії
 • Фізика
 • Філософія
 • Фольклор
 • Хімія

*  Український Офіс Програми імені Фулбрайта не розглядатиме подання на такі напрямки, як бухгалтерський облік, аудит, логістика, менеджмент, маркетинг, бізнес, управління бізнесом, клінічна медицина.

** Конкурсанти можуть подаватись на міждисциплінарні напрямки досліджень або на стажування за спеціальністю, відмінною від зазначеної в дипломі, якщо вони мають фаховий досвід роботи за цією спеціальністю (не менше 1-2-х років) або володіють базовими  знаннями та навичками з цієї спеціальності, одержаними завдяки проходженню стажувань, тренінгів, сертифікатних та інших освітніх програм.

Вимоги до кандидатів:

 • мати українське громадянство та проживати в Україні
 • викладати (на умовах повної або неповної ставки) у ВНЗ або мати щонайменше 2 роки досвіду викладання, навчання в аспірантурі, дослідницької, адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній у галузі
 • володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі (TOEFL iBT не менше 80 балів)
 • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів
 • подаватись на іншу дослідницьку програму Fulbright Scholar не раніше ніж через 2 роки після перемоги у конкурсі за програмою Fulbright Research and Development Program

* Не можуть брати участь у програмі Fulbright Research and Development Program фулбрайтівські випускники, котрі отримали ступінь магістра як стипендіати програми Fulbright Graduate Student Program.

Умови гранту:

Тривалість гранту — 6-9 місяців. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.

До участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні проекти — дослідницькі та такі, що спрямовані на розробку та запровадження нових навчальних курсів, оновлення навчальних матеріалів, вивчення та оволодіння передовими методами навчання та викладання.

Учасники Програми отримують:

 • щомісячну стипендію
 • додаткові кошти для придбання професійної літератури
 • медичне страхування
 • квиток в обидва боки

Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:

Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта комплект документів, до якого входять:

 • [анкета]
 • обов’язкові додаткові форми (див. у переліку пакету документів)
 • три рекомендаційні листи
 • копії всіх документів про вищу освіту (дипломи з додатками) та копії документів про наукові ступені та звання (дипломи, атестати тощо)
 • портфоліо (для кандидатів з творчих напрямків)

Критеріями відбору є:

 • наукові досягнення кандидата
 • переконливо розроблений план стажування
 • актуальність проекту, реальність втілення його результатів, здатність до співпраці з американськими та українськими колегами над проектами, що матимуть суттєвий вплив на стан сучасної освіти та науки в Україні або практику вищої школи
 • готовність до ініціювання та запровадження нових курсів, розповсюдження передових методів навчання та викладання

Детальніше за посиланням : Fulbright Ukraine

НІМЕЦЬКА АКАДЕМІЧНА СЛУЖБА ОБМІНІВ

(DAAD)

Німецька служба академічних обмінів є посередницькою організацією зовнішньої культурної політики, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи.

За кордоном DAAD представлений широкою мережею офісів, доцентів та об´єднань колишніх стипендіатів і пропонує інформацію та консультації на місці: філії та інформаційні центри (IC) у всьому світі забезпечують контакт з партнерами, а також ефективне спілкування, проведення програм та консультації на місці.

Стипендії Німецької Академічної Служби Обмінів DAAD: http://www.daad.org.ua/ukr/stipendien.htm

Джерело: www.daad.org.ua

СТИПЕНДІЇ ДААД

1. Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців

Іноземні науковці, які працюють у ВНЗ та науково-дослідних інститутах, мають можливість провести дослідження в одному з державних або державно визнаних німецьких ВНЗ або поза університетських науково-дослідних установ.

2. Повторні запрошення колишніх стипендіатів DAAD

Для збереження контактів колишні стипендіати DAAD по магістерських або аспірантських програмах тривалістю понад шість місяців, а також колишні стипендіати, які щонайменше рік навчалися у НДР, можуть подавати документи на повторне запрошення для проведення досліджень або роботи у одному з державно визнаних німецьких ВНЗ, науково-дослідних інститутів або інших інституціях в сфері економіки, управління, культури або медіа.

3. Наукові стипендії для аспірантів та молодих науковців

Стипендії пропонують можливість іноземним молодим науковцям провести дослідження або підвищити кваліфікацію у одному з німецьких ВНЗ або науково-дослідних інститутів.

4. Стипендії DAAD/OSI

Німецька служба академічних обмінів (DAAD), Бонн, та Інститут відкритого суспільства (OSI), Будапешт, проводять спільну стипендійну програму для випускників та молодих викладачів ВНЗ з України в галузі гуманітарних та суспільних наук з метою навчання або проведення досліджень та захисту дисертації у німецьких ВНЗ.

5. Стипендії для митців та архітекторів: навчання

Стипендії пропонують іноземним шукачам зі спеціальностями образотворче мистецтво, дизайн, кіно, музика, архітектура можливість навчатися у державних німецьких ВНЗ з метою підвищення кваліфікації без отримання диплому наприкінці навчання.

6.Стипендії для митців: робоче перебування викладачів ВНЗ

Викладачі ВНЗ в галузі образотворче мистецтво, дизайн, кіно, музика, архітектура, а також театральне мистецтво, режисура, танець та хореографія можуть подавати заяви на робоче перебування з метою митецької співпраці з німецьким ВНЗ.

НАВЧАННЯ В АСПІРАНТУРІ В НІМЕЧЧИНІ

Традиційне (індивідуальне) навчання під керівництвом наукового керівника (т.зв. модель “вчитель-учень”). Допуск до навчання згідно з порядком навчання в аспірантурі.

ПОДАЛЬША ІНФОРМАЦІЯ:

http://www.study-guide-bw.com/research/step/index.html (Step-By-Step Guide to Applications: PhD courses)

http://www.hochschulkompass.de

http://www.forschungsportal.net

Skip to content